Tatuaże – upiększają czy obrzydzają

Dla jednych tatuaż to coś obrzydzającego skórę, dla drugich sacrum, rzecz do której są tak przywiązani jak do swojego domu czy też samochodu.
Prawda jest taka – ile ludzi tyle opinii. Aczkolwiek tatuaż, ukryty skrzętnie pod ubraniem, może wywołać dreszczyk emocji oraz fantazji.
Najstarsze tatuaże, które zostały udokumentowane, pochodzą z mumii Egipskiej, która żyła 2000 lat p.n.e. W tamtych czasach tatuaż wykonywano metodą nakłówania skóry, służyły one wtedy względom religijnym. Obecnie tatuaż traktowany jest jako dzieło sztuki. Marynarze przybijający do kazdego portu, przywożą ze sobą coraz to lepsze i piękniejsze arcydzieła, bo tak mozna juz nazywać te jakże pracochłonne obrazy. Gdyby byly one tak w zupełności bezpieczne, było by wspaniale, lecz niestety, tatuaż nie do konca jest bezpieczny. Może powodować zmiany w skórze, prowadzące do róznego rodzaju schorzeń. Miejmy nadzieje by było ich jak najmniej. Nasza sztuka idzie wraz z rozwojem techniki, więc jeśli będziemy traktować tatuaż jako sztukę, może ona zyskać dużo na swoim przekazie i znaczeniu. Nawet sceptycy być może zaczną podchodzić do tego z podziwem. Bo jednak ile trzeba mieć w sobie poświęcenia by dać wytatuować sobie całe ciało.
A więc, tak jak już zostało zaznaczone na początku tekstu – ile ludzi, tyle opinii co do upiększania ciała przez tatuaż.

Comments are closed.

 • Czy warto farbować włosy samodzielnie?

  48 lat ago
  Wiele działań przy włosach można wykonać samodzielnie, choć trzeba brać pod uwagę, że poszczególne działania związane z włosami mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Jednym z prostszych działań przy włosach jest farbowanie, choć trzeba brać pod uwagę, że uzyskanie wielu kolorów jest bardzo trudne i możliwe jest, choćby przy braku wiedzy dotyczącej, choćby niezbędnych…
 • Wycieczki all inclusive dla dorosłych

  48 lat ago
  Organizatorzy wycieczek all inclusive starają się trafić w gusta wszystkich swoich klientów. Dlatego dostosowują one swoje oferty do potrzeb dzieci i osób starszych, a także do potrzeb osób dorosłych biorąc pod uwagę różne ich zainteresowania. Wobec tego osoby dorosłe podczas takich wycieczek mogą oddawać się różnego rodzaju zabiegom relaksacyjnym, ćwiczeniom fizycznym, spacerować i wychodzić…
 • Jędrne ciało

  48 lat ago
  Co zrobić gdy mamy troszkę za dużo tłuszczyku, a na naszym ciele zaczyna pokazywać się cellulit? Nic prostszego. Wystarczy nieco wysiłku i silnej woli, a nasz stan fizyczny i zarazem psychiczny mocno się poprawi. Przychodzi taki czas w roku, kiedy nasz organizm zaczyna samoczynnie wolniej przetwarzać pochłaniane przez nas produkty a co za tym…
 • Catering włoskich dań w Poznaniu

  48 lat ago
  W Poznaniu bez trudu znaleźć można wiele firm cateringowych – także tych, które specjalizują się w serwowaniu prawdziwie włoskich dań. A to sprawia, że każda osoba zainteresowana może odnaleźć w tym właśnie zakresie ofertę odpowiednią dla siebie pod każdym względem.