Tatuaże – upiększają czy obrzydzają

Dla jednych tatuaż to coś obrzydzającego skórę, dla drugich sacrum, rzecz do której są tak przywiązani jak do swojego domu czy też samochodu.
Prawda jest taka – ile ludzi tyle opinii. Aczkolwiek tatuaż, ukryty skrzętnie pod ubraniem, może wywołać dreszczyk emocji oraz fantazji.
Najstarsze tatuaże, które zostały udokumentowane, pochodzą z mumii Egipskiej, która żyła 2000 lat p.n.e. W tamtych czasach tatuaż wykonywano metodą nakłówania skóry, służyły one wtedy względom religijnym. Obecnie tatuaż traktowany jest jako dzieło sztuki. Marynarze przybijający do kazdego portu, przywożą ze sobą coraz to lepsze i piękniejsze arcydzieła, bo tak mozna juz nazywać te jakże pracochłonne obrazy. Gdyby byly one tak w zupełności bezpieczne, było by wspaniale, lecz niestety, tatuaż nie do konca jest bezpieczny. Może powodować zmiany w skórze, prowadzące do róznego rodzaju schorzeń. Miejmy nadzieje by było ich jak najmniej. Nasza sztuka idzie wraz z rozwojem techniki, więc jeśli będziemy traktować tatuaż jako sztukę, może ona zyskać dużo na swoim przekazie i znaczeniu. Nawet sceptycy być może zaczną podchodzić do tego z podziwem. Bo jednak ile trzeba mieć w sobie poświęcenia by dać wytatuować sobie całe ciało.
A więc, tak jak już zostało zaznaczone na początku tekstu – ile ludzi, tyle opinii co do upiększania ciała przez tatuaż.

Comments are closed.

 • Jesień pora na odważną modę

  48 lat ago
  Tegoroczna jesień na pewno wyróżnia się pod wieloma względami. Z tego względu, że na ulicach mamy do czynienia z nową modą tak w dzisiejszym czasie królują ubrania stylizowane w kolorach typowo militarnych. Oficerki są, więc jak można zauważyć bardzo ważnym rozwiązaniem w tym sezonie, to warto podkreślić dzisiaj taka stylizacja wygląda jak najbardziej przyzwoicie,…
 • Stosowanie podkładu w czasie robienia makijażu

  48 lat ago
  Dla kobiet robienie makijażu jest rzeczą zwyczajną i codzienną. Dlatego wykonują one makijaż praktycznie w każdej wolnej chwili o godzinach porannych. Dzięki temu mogą dobrze wyglądać przez cały dzień oraz pięknie się prezentować wśród koleżanek z pracy i innych spotkanych osób.
 • Przyczyny występowania ciemieniuchy u niemowlęcia

  48 lat ago
  Występowanie ciemieniuchy u niemowlęcia jest bardzo powszechne. Dlatego rodzice, którzy posiadają kolejne już dziecko dobrze wiedzą, w jaki sposób mogą wyleczyć pojawiającą się u niego ciemieniuchę. Jednak nie zmienia to faktu, że moment pojawienia się u niemowlęcia ciemieniuchy jest bardzo trudnym momentem w jego rozwoju. Dzieje się tak dlatego, że maleńkie dziecko bardzo silnie…
 • Zabawki do kąpieli

  48 lat ago
  Kąpiel to coś, czego nasze dziecko może nie lubić. Aby umilić maluszkowi czas spędzony w wannie i odwrócić jego uwagę od nieprzyjemnych zabiegów pielęgnacyjnych, warto sięgnąć po specjalne zabawki. Nie każda zabawka nadaje się do wykorzystania podczas kąpieli w wannie. Jeśli jest to pluszowy miś, dziecko nie może beztrosko machać nim podczas kąpieli, ponieważ…